Prof. Bogusław Liberadzki popiera kampanię #WybieramZbiorKom!

Krótki komentarz od Profesora Bogusława Liberadzkiego, który w tym specjalnym Europejskim Roku Kolei poparł kampanię społeczną #WybieramZbiorKom realizowaną przez Stowarzyszenie Wykluczenie Transportowe.

Wybieram Komunikację Zbiorową? Oczywiście!

 

Mimo masowej motoryzacji problem wykluczenia komunikacyjnego dotyka aż 14 milionów Polaków. Jest więc problemem społecznym. Tym bardziej dokuczliwym teraz gdy nasze życie zbiorowe tak silnie zakłóciła pandemia koronawirusa. Szczególnie dotkliwie ucierpiał transport zbiorowy tracąc pasażerów, a w konsekwencji gospodarcze podstawy funkcjonowania. Unia Europejska dostrzega problem i czynnie stara się złagodzić jego skutki – w pierwszej kolejności wydzielając środki dla podtrzymania branży. Mimo bardzo trudnej sytuacji nie zarzuca też planów na przyszłość. 27 krajów członkowskich uzgodniło niedawno wspólne zasady gwarantujące pasażerom kolei pełnię praw do podróży bezpiecznej, punktualnej, wygodnej, po przystępnej cenie i każdemu, także osobom niepełnosprawnym. W PE kierowałem zarówno tymi pracami, jak i ostatecznymi uzgodnieniami. To już bliska przyszłość. Od zaraz można natomiast wspomóc transport zbiorowy po prostu korzystając z niego na co dzień. Pamiętajmy, że każdy wykupiony przez nas bilet, to zarobek i szansa dla przewoźników. Bez nas transport publiczny zginie. Ale w zamian i na nich spoczywają obowiązki. Każdego pasażera należy traktować z troską o jego bezpieczeństwo i wygodę, każdego należy szanować. To wspólny interes i wzajemnie korzystny układ.

Dlatego z pełnym przekonaniem wspieram pożyteczną inicjatywą Stowarzyszenia Wykluczenia Transportowego. „WybieramZbiorKom”.

WYBIERAM KOMUNIKACJĘ ZBIOROWĄ!

#WYBIERAMZBIORKOM

Prof. Bogusław Liberadzki
Poseł do Parlamentu Europejskiego


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s